Horoskop - jaka jest Waga?

Agata Kula
Znak zodiaku: Waga 23 IX – 23 X

Pani Waga zawsze otoczona jest gronem wielbicieli. Będzie miała w czym wybierać. To dobrze, gdyż Waga nie znosi monotonii i samotności. Woli rozrywkę, dobre towarzystwo i wszystko, co kolorowe.


Wadze patronuje planeta Wenus. Planeta ta, najjaśniejsza i najbliższa Ziemi, nosi imię rzymskiej bogini miłości, jest symbolem piękna i harmonii. Osoby urodzone pod znakiem Wagi, są wrażliwe na piękno, sztukę (mają także predyspozycje, aby ją tworzyć), mają urodę i wdzięk, zmysł dyplomacji, są pogodne, uprzejme, uczuciowe, taktowne.


Wady Pani Wagi to przewrażliwienie i próżność. Czasem też nieumiejętność wyrażania uczuć, których przecież w niej pełno. Waga może być spokojna i zrównoważona, może być też rozchwiana. Waga waha się, próbuje godzić wodę z ogniem, ale też jest strażniczką sprawiedliwości i tolerancji, niezastąpioną mediatorką, rzeczniczką kompromisu. Pani Waga ma też problem z mówieniem „nie”. Jej tendencja do subtelnego wyrażania pragnień, sprawia, że zbyt często te pragnienia w ogóle nie są zauważane przez ludzi z otoczenia Wagi.


Przychylne znaki Wagi to: Waga, Wodnik, Baran i Lew. Znaki nieprzychylne: Rak, Skorpion, Ryby, Bliźnięta.


Szczęśliwy dzień Wagi to piątek, feralny – wtorek. Najlepiej wykształconym zmysłem Wagi jest słuch. Jej metal to miedź, a kamień to szmaragd, agat, szafir. Kolorem Wagi jest pomarańczowy i niebieski, szczęśliwą cyfrą 6. Kwiaty Wagi to niezapominajka, maciejka, róża, rośliny: macierzanka, majeranek, sosna. Najbardziej podatnym organem na choroby jest serce.


Nasza rada dla Pani Wagi: Wago, odważ się być asertywna! Stawiaj sprawę jasno i nie przejmuj się, co o Tobie mówią! Jesteś zbyt wrażliwa, żeby wszystkim się przejmować!


Znane Wagi: Alfred Nobel, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve, John Lennon, Leszek Kołakowski, Martina Navratilova, Margaret Thatcher, Agnieszka Osiecka, Matt Damon, Kate Winslet, Susan Sarandon, Sting, Catherine Zeta Jones.