Horoskop, czyli podglądanie godziny

Agata Kula
Czym jest horoskop?

Słowo horoskop pochodzi z języka greckiego i dosłownie znaczy „podglądanie godziny”. Horoskop to przepowiednia przyszłości oparta o pozycję ciał niebieskich na niebie. Astrologia zakłada, że istnieją związki między losem ludzi i zjawiskami na niebie. Aby postawić horoskop potrzebne są: dokładna data urodzenia (godzina i minuty) oraz miejsce urodzenia. Pierwsze horoskopy powstawały ponad pięć tysięcy lat temu w Mezopotamii, Indiach i Babilonie.


Wierzyć w horoskop?


W horoskop można wierzyć albo i nie. Dla osób religijnych, wiara w horoskopy jest grzechem, gdyż według nauki chrześcijańskiej, losy zna tylko Bóg. Co nie zmienia faktu, że mnóstwo z tych wierzących i tak czyta sobie horoskop. Czytać horoskop można w ramach relaksu, zabawy, z przekory. Wiele osób czyta horoskopy tylko po to, aby powiedzieć „i tak w to nie wierzę”. Jeśli sprawia ci to przyjemność, czytaj i wierz. To niewinna przyjemność.


Horoskop i jego rodzaje


Kiedyś horoskop zazwyczaj stawiano na zamówienie dla konkretnej osoby. Dziś horoskopy pisze się dla znaków zodiaku. Najczęściej są to horoskopy roczne, miesięczne lub tygodniowe. Ale horoskop można stawiać nie tylko dla znaków zodiaku, mogą być też horoskopy numeryczne. Bardzo popularnym i lubianym rodzajem horoskopu jest horoskop charakteru, opowiadający o cechach osób spod konkretnego znaku zodiaku, często z podziałem na płcie oraz dekady znaku albo też horoskop partnerski, podpowiadający, czy dane znaki odpowiadają sobie, czy też raczej powinny się unikać.


Jeśli nie horoskop, to co?


Horoskop, szczególnie horoskop charakteru, może być czymś, co podpowie nam, jakie są nasze zalety, jakie amulety nosić po kieszeniach, żeby zapewnić sobie szczęście. Pewnym osobom horoskop może to dać poczucie bezpieczeństwa, jakąś wiedzę o sobie. Alternatywą dla horoskopu może stać się poznanie swoich mocnych stron, wyznaczenie celów i ich systematyczne realizowanie. Stworzenie własnego życiowego planu. Jeśli horoskop podpowiada, że szczęście nam sprzyja, a trzeba tylko wziąć się do roboty – właśnie wtedy najlepiej to zrobić. Więc – czy w horoskopy wierzymy czy nie – możemy je poczytać, a później – po prostu robić swoje, wierząc, że gwiazdy nam sprzyjają!

brak komentarzy
dodaj komentarz »

podobne teksty

Horoskop dzienny, czyli dziś i jutro pod lupą
Czym jest horoskop dzienny, jak się go wyznacza i jak nasz dzienny horoskop ma się do horoskopu urodzeniowego.
czytaj »
 
Byk i miłość z innymi znakami zodiaku
Horoskop partnerki dla Byka i wszystkich znaków. Jakim partnerem jest Byk? A Pani Byk? Z kim Bykowi najłatwiej stworzyć harmonijny związek? Z kim może nie wyjść?
czytaj »
 
Znaki zodiaku
Bez względu na to, czy wierzymy w horoskopy, czy nie, każda z nas zna swój znak zodiaku. Zapewne też, każda z nas czasem z przekory, czasem dla zabawy, czasem, żeby dowiedzieć się, co ją czeka, czyta sobie horoskop. Czym w takim razie są znaki zodiaku? Skąd się wzięły?
czytaj »
 
Horoskop dla Pani Baran
Znak zodiaku: Baran 21 III – 20 IVPani Baran to nadaktywna indywidualistka o porażającej sile woli. Pani Baran jest zdecydowana, silna, konkretna i nie sposób ją złamać. Jest prawdziwą wojowniczką. Przez życie idzie przebojem.
czytaj »
 
Horoskop dla Pani Byk
Znak zodiaku: Byk 21 IV – 22 VPani Byk to osoba urodziwa, utalentowana, uduchowiona i bardzo sexy. A przy tym uczciwa aż do przesady. Lubi mieć pieniądze i jeśli ich potrzebuje, wykopie je spod ziemi. Przy tym jest też bardzo wrażliwa, chociaż nie okazuje tego. Uchodzi za realistkę, w środku ukrywa romantyczkę.
czytaj »
 

szukaj

horoskop dzienny

dzisiaj urodzeni


  Strzelec
  data urodzenia: 17.12

najczęściej czytane

horoskopy

polecamy

wSukience.pl kontakt